Ieškoti

Botulinas ar užpildai?

Botulino toksinas


Botulino toksinas - Clostridium botulinum bakterijų gaminama medžiaga, kuri blokuoja nervinių impulsų raumenyse ir taip neleidžia jiems susitraukti. Praėjus keletui dienų, injekcijų vietose raumenys nebesusitraukia ir atsipalaiduoja, o kartu išlygina ir raukšlės.


Botulino toksinas naudojamas :

• Pykčio raukšlių, raukšlių akių kampuciuose ir skersinių kaktos raukšlių korekcijai

• Hiperhidrozės ( padidėjusio prakaitavimo ) gydymui pažastų, delnų, padų srityse.


Hialuronas


Hialurono rūgšties užpildai tolygiai pasiskirsto po oda ir užpildo šios medžiagos trūkumą, atsirandantį dėl ivairių priežsčių. Jis pasiskirsto tarpuose tarp kolageno skaidulų taip uzpildydamas raukšleles iš vidaus, oda pridrėkinama ir stimuliuojama aktyvesnė kolageno sintezė.


Hialurono rūgšies užpildai naudojami:

• Raukšlelių mažinimui veido, kaklo srityse, ant rankų

• Lūpų formos korekcija ir putlinimui

• Odos drėgmei ir elastingumui atstatyti

• Skruostų formai atstatyti

• Veido kontūrų formavimui

• Koreguoti ir sumažinti randelius, kurie susidarė po aknės


Mitai


1. Botoksu galima pasididinti lūpas. NE! Botokso injekcijos tik padeda koreguoti lūpų hipertonusą.

2. Botoksas paralyžuoja raumenis ir sukelia jų atrofiją. Injekcijos efektas laikinas ir praėjus tam tikram laikui raumens funkcija visiškai atsistato.

3. Botoksas sukelia priklausomybę. Laikantis teisingos inejkcijų technikos bei parenkant tinkamų dozų bei tarpus tarp procedūrų, priklausomybė nesivysto.

4. Šiuolaikiniai kremai ir serumai yra alternatyva botoksui. Ne, tokio efekto kuris atsiranda po botulino toksino injekcijų, pasiekti nepavyks.

5. Botokso injekcijas galima atlikti tik vyresniems, nei 40 metų žmonėms. Ne, Ne, Ne. Atsiradus pirmosioms raukšlėms, botokso injekcijos gali būti puiki priemonė išvengti daugybinių, gilių raukšlių susiformavimo vyresniame amžiuje.


Įdomūs faktai


• Botoksas buvo aptiktas dešroje. Dar 1820 metais, gydytojas Justinus Kerner bandė išsiaiškinti, kodėl viena dešros partija, tapo masinio apsinuodijimo priežastimi. Paaiškėjo, kad apsinuodijimą sukėlė anksčiau dar niekam nežinomas toksinas, kuri pavadino botulotoksinu ( lotyniškai žodis botulus, reiškia „dešra“).

• Pirmieji botulotoksiną pradėjo tyrinėti karo mcdikai. Botulotoksino poveikis raumenims vienodas tiek apsinuodijimo atveju, tiek ir injekcijos į raumenį metu: toksinas blokuoja impulso perdavimą iš nervinio audinio į raumenis, todėl raumuo nesusitraukia. Būtent šis mechanizmas sudomino karo medikus. Jie tyrinėjo botulotoksiną, kaip biologinio ginklo pagrindą ir ieškojo galimybių, kaip apsaugoti kareivius nuo apsinuodijimo. Šiais tikslais botulino naudoti nepradėjo.


1 383 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską